Bėgimo takelis – viską ką turite žinoti (+patarimai)
Lauke šalta, o sporto salė yra per toli, bet vis tiek norite atlikti kardio treniruotę? Pažįstamas jausmas. Šiai progai yra vienas gražus treniruoklis – bėgimo takelis.
Truputį niūrį bėgimo takelio istorija prasidėjo XIX amžiuje, kai kalėjimuose jis pirmą kartą buvo naudojamas nubausti sulaikytuosius ir padidinti jų fizinį aktyvumą. Tačiau šiandien bėgimo takelis yra patogi ir naudinga mašina, padedanti žmonėms užsiimti sveikatingumo sportu tiek namuose, tiek sporto salėse.
Šiame straipsnyje mes Jus supažindinsime su treniruokliais apskritais, taip pat išsamiau pakalbėsime apie bėgimo takelius ir į ką reikėtų atsižvelgti juos renkantis.
Kokia funkcija treniruoklio?
Treniruoklis imituoja tikrus fizinius judesius, kurie atliekami nei įprastose treniruotėse. Taigi atskiras treniruoklis sportui – bėgimo takelis bėgimui, dviračių ergometras dviračiams ir irklavimo ergometras irklavimui.
Treniruoklis taip pat turi skirtingas variacijas, kur galite dirbti tiek kojomis, tiek rankomis. Tai yra skirtingi crosstraineriai, taip pat skirtingi treniruoklių variantai, pavyzdžiui, besisukantys ratai.
Treniruokliai skirti treniruotėms patalpose. Jei žiema šiaurės šalyse bloga, o irkluoti lauke upe ar sportuoti kita sporto šaka yra sunku, Jūs vis tiek galite užsiimti mėgstama sporto šaka.
Kuo vieno tipo treniruokliai gali skirtis vienas nuo kitų?
Daugiausia galima atskirti namų treniruoklius ir profesionalius sporto salių treniruoklius. Treniruoklių, skirtų naudoti namuose, pranašumas yra pigesnė kainų klasė ir kompaktiškumas. Kadangi daugumoje namų yra mažiau vietos nei vidutiniškai sporto salėje, labai naudinga, kad būtų galima sulankstyti treniruoklį ir perkelti iš vienos vietos į kitą.
Be to namų treniruokliai yra paprastesni dėl mažesnio naudojimo dažnio. Sporto klubų treniruokliai atsižvelgia į tai, kad treniruoklis naudojamas beveik visą laiką – taigi jis turi būti patikimesnis, didesnis, stabilesnis ir turintis daugiau funkcijų.
Taip pat, yra didelis kainų skirtumas tarp sporto salių ir namų treniruoklių. Sporto klubų treniruokliai yra brangesnis, nes yra žymiai patvaresni ir išlaiko patikimumą net esant dideliam naudojimosi tankui. Daugelyje sporto salės treniruoklių dalių taip pat yra padengti specialiu užvalkalu, kuris neleidžia prakaitui ir drėgmei patekti į treniruoklio mechanizmus.
Be namų treniruoklių ir sporto salių treniruoklių profesionalams, yra vadinamųjų hibridinių modelių. Tokie treniruokliai paprastai yra šiek tiek pigesni nei tikros aukštos klasės treniruokliai, tačiau šiek tiek šiek tiek brangesni nei įprasti ir paprasčiausi namų treniruokliai. Išmintinga tokį treniruoklį naudoti namuose, jei yra daugiau vietos ir treniruokliu yra treniruojamasi labai dažnai, arba, mažesnėse sporto salėse, kur naudojimo dažnis nėra toks didelis.
Kokias treniruočių galimybes siūlo treniruokliai?
Apskritai, treniruokliai yra gana monofunkciniai – galite vaikščioti ir bėgti ant bėgimo takelio ar imituoti įprastą važiavimą dviračiu, nors treniruoklių stilius šiek tiek skiriasi. Žinoma, važiuodami dviračiu, taip pat galite pakeisti važiavimo padėtį pagal tai, ar norite patogaus važiavimo vertikaliai, ar žemo ir labiau lenktyninės padėties. Taip pat galite imituoti irklavimo pratimą irklavimo ergometru.
Tačiau visi treniruokliai leidžia pakeisti treniruotės sunkumą, norint važiuoti lėčiau ar greičiau, padidinti ar sumažinti pasipriešinimą, kaip norima. Kaip ir kitose srityse, treniruotės su netinkama apkrova neduoda norimo tikslo – per didelis krūvis padidina traumų riziką ir dažniausiai yra demotyvuojantis, tačiau su per lengvo krūvio nėra vystymosi.
Kokia yra vieno vidutinio treniruoklio kaina?
Treniruoklių kainos labai skiriasi, priklausomai nuo tipo ir lygio. Namams skirtą bėgimo takelį galima įsigyti už maždaug 800 – 900 eurų, sporto salėms tinkamo varianto kaina - apie 6000 eurų. Minėtų hibridinių variantų kainos siekia apie 2000 eurų.
Efektyviausi ir pigiausi treniruokliai yra dviračiai. Pigiausi kainuoja apie 400 eurų, todėl šie treniruokliai dažniausiai naudojami namuose.
Tačiau kadangi tikslios kainos priklauso nuo konkretaus modelio, mes tikrai rekomenduojame susisiekti su Budopunkt parduotuve, kad surastume Jums tinkamą treniruoklį pagal Jūsų pomėgius ir galimybes.
Taip pat apie bėgimo takelius – kokie jie ir kokias galimybės jie siūlo?
Bėgimo takelis yra treniruoklis skirtas bėgimo treniruotėms. Treniruoklis turi judantį diržą, kurio galite bėgti arba vaikščioti. Be skirtingų greičių, dauguma bėgimo takelių taip pat gali pakeisti savo žingsnio kampą. Tokiu būdu taip pat galite imituoti, pavyzdžiui, bėgimą reljefu.
Namų ir sporto salių treniruoklius skiria tai, kad namų treniruokliuose pasvirimo kampą turite keisti rankiniu būdu, o profesionaliuose treniruokliuose tai įmanoma automatiškai paspaudus mygtuką. Namų treniruokliuose taip pat yra mažiau galimų žingsnio kampų – paprastai 2 – 3, tuo tarpu sporto salių treniruokliuose yra žymiai daugiau galimybių pasirinkti bėgimo kampą procentais.
Kadangi pagrindinė funkcija visiems bėgimo takeliams yra vienoda, jų kaina priklauso nuo to, kiek papildomų funkcijų yra. Bėgimo takelis, skirtas naudoti namuose, yra kompaktiškas ir taip pat leidžia tam tikrą surinkimą, kad būtų sukurta erdvė tarp treniruočių. Be aukščiau paminėtų greičio ir nuolydžio keitimo funkcijų, daugumoje treniruoklių taip pat yra rankenos su širdies ritmo jutikliais.
Kaip pasirinkti bėgimo takelį?
Renkantis bėgimo takelį pirmiausia turite pagalvoti, kaip dažnai jis bus naudojamas namuose. Jei bėgimo entuziastas yra labai aktyvus fiziškai ir dažnai planuoja treniruotes, verta rintis šiek tiek pažangesnį vadinamąjį hibridinį variantą.
Hibridinio treniruoklio dydis, funkcionalumas ir kintamumas prideda prideda daugiau galimybių treniruotėse ir daro jas patogesnes. Tačiau paprastesni treniruokliai yra siauresni ir kompaktiškesni. Labiausiai prieinami bėgimo takeliai tinka visiems, kurie nori naudoti treniruoklį vidutiniškai arba mažiau laiko, arba, pavyzdžiui tiesiog vaikščioti. Be to, reabilitacijos tikslams tinka ir palankesni variantai.
Ar bėgimo takeliams taip pat reikia ypatingos priežiūros?
Apskritai, bėgimo takeliai nereikalauja priežiūros, išskyrus tai, kad prireikus treniruoklį kartkartėmis galima nuvalyti. Sporto salėje galioja viena taisyklė, kad visos judančios dalys turi dangtį. Pavyzdžiui, jei žmogus bėgioja ant treniruoklio ir prakaituoja, prakaitas nenulašės į judančias dalis ar elektroniką ir tokiu būdu galima užtikrinti treniruoklio ilgaamžiškumą. Namų treniruokliai paprastai neturi dangčių, todėl turėtumėte būti šiek tiek atsargesni šiuo klausimu.
Asmeninį bėgimo takelį galite įsigyti Budopunkt elektroninėje parduotuvėje (žr. Bėgimo takelių pasirinkimą)
arba iš reprezentacines parduotuvės adresu Savanorių pr. 284A, Kaunas.
Jei straipsnis buvo Jums naudingas, spustelėkite ,,Patinka’’, o jei Jūsų draugui gali susidomėti, spustelėkite ,,Bendrinti’’.
Jūsų atsiliepimai mums yra labai svarbūs, nes jie parodo, kad verta kurti aukštos kokybės turinį lietuvių kalba. :)