Dviračių treniruoklis – kaip ir ką pasirinkti (+patarimai)
Jei ieškote aukštos kokybės treniruoklio, kuris būtų taip pat patogus Jūsų piniginei, patekote į reikiamą vietą. Būtent šiuos lūkesčius dviračių ergometras puikiai pateisina.
Sportiniai dviračiai buvo naudojami nuo XIX amžiaus pabaigos, tačiau jie plačiau paplito tik paėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje, kaip Šiaurės Ameriką ištiko didelis kūno rengybos siautulys. Nuo tada šie treniruokliai buvo nuolat populiarūs tiek sporto salėse, tiek namuose.
Šiame straipsnyje pateikiame nedidelę treniruoklių apskritai apžvalgą, taip pat išsamiau aprašėme dviračių treniruoklių, jų funkcija ir tipų apžvalga.
Kokia funkcija treniruoklio?
Treniruoklis imituoja tikrus fizinius judesius, kurie atliekami nei įprastose treniruotėse. Taigi atskiras treniruoklis sportui – bėgimo takelis bėgimui, dviračių ergometras dviračiams ir irklavimo ergometras irklavimui.
Treniruoklis taip pat turi skirtingas variacijas, kur galite dirbti tiek kojomis, tiek rankomis. Tai yra skirtingi crosstraineriai, taip pat skirtingi treniruoklių variantai, pavyzdžiui, besisukantys ratai.
Treniruokliai skirti treniruotėms patalpose. Jei žiema šiaurės šalyse bloga, o irkluoti lauke upe ar sportuoti kita sporto šaka yra sunku, Jūs vis tiek galite užsiimti mėgstama sporto šaka.
Kuo vieno tipo treniruokliai gali skirtis vienas nuo kitų?
Daugiausia galima atskirti namų treniruoklius ir profesionalius sporto salių treniruoklius. Treniruoklių, skirtų naudoti namuose, pranašumas yra pigesnė kainų klasė ir kompaktiškumas. Kadangi daugumoje namų yra mažiau vietos nei vidutiniškai sporto salėje, labai naudinga, kad būtų galima sulankstyti treniruoklį ir perkelti iš vienos vietos į kitą.
Be to namų treniruokliai yra paprastesni dėl mažesnio naudojimo dažnio. Sporto klubų treniruokliai atsižvelgia į tai, kad treniruoklis naudojamas beveik visą laiką – taigi jis turi būti patikimesnis, didesnis, stabilesnis ir turintis daugiau funkcijų.
Taip pat, yra didelis kainų skirtumas tarp sporto salių ir namų treniruoklių. Sporto klubų treniruokliai yra brangesnis, nes yra žymiai patvaresni ir išlaiko patikimumą net esant dideliam naudojimosi tankui. Daugelyje sporto salės treniruoklių dalių taip pat yra padengti specialiu užvalkalu, kuris neleidžia prakaitui ir drėgmei patekti į treniruoklio mechanizmus.
Be namų treniruoklių ir sporto salių treniruoklių profesionalams, yra vadinamųjų hibridinių modelių. Tokie treniruokliai paprastai yra šiek tiek pigesni nei tikros aukštos klasės treniruokliai, tačiau šiek tiek šiek tiek brangesni nei įprasti ir paprasčiausi namų treniruokliai. Išmintinga tokį treniruoklį naudoti namuose, jei yra daugiau vietos ir treniruokliu yra treniruojamasi labai dažnai, arba, mažesnėse sporto salėse, kur naudojimo dažnis nėra toks didelis.
Kokias treniruočių galimybes siūlo treniruokliai?
Apskritai, treniruokliai yra gana monofunkciniai – galite vaikščioti ir bėgti ant bėgimo takelio ar imituoti įprastą važiavimą dviračiu, nors treniruoklių stilius šiek tiek skiriasi. Žinoma, važiuodami dviračiu, taip pat galite pakeisti važiavimo padėtį pagal tai, ar norite patogaus važiavimo vertikaliai, ar žemo ir labiau lenktyninės padėties. Taip pat galite imituoti irklavimo pratimą irklavimo ergometru.
Tačiau visi treniruokliai leidžia pakeisti treniruotės sunkumą, norint važiuoti lėčiau ar greičiau, padidinti ar sumažinti pasipriešinimą, kaip norima. Kaip ir kitose srityse, treniruotės su netinkama apkrova neduoda norimo tikslo – per didelis krūvis padidina traumų riziką ir dažniausiai yra demotyvuojantis, tačiau su per lengvo krūvio nėra vystymosi.
Kokia yra vieno vidutinio treniruoklio kaina?
Treniruoklių kainos labai skiriasi, priklausomai nuo tipo ir lygio. Namams skirtą bėgimo takelį galima įsigyti už maždaug 800 – 900 eurų, sporto salėms tinkamo varianto kaina - apie 6000 eurų. Minėtų hibridinių variantų kainos siekia apie 2000 eurų.
Efektyviausi ir pigiausi treniruokliai yra dviračiai. Pigiausi kainuoja apie 400 eurų, todėl šie treniruokliai dažniausiai naudojami namuose.
Tačiau kadangi tikslios kainos priklauso nuo konkretaus modelio, mes tikrai rekomenduojame susisiekti su Budopunkt parduotuve, kad surastume Jums tinkamą treniruoklį pagal Jūsų pomėgius ir galimybes.
Kas yra dviračių ergometras ir kokie yra skirtingi tipai?
Dviračių ergometras yra treniruoklis, galintis imituoti važiavimą dviračiu. Tokio tipo treniruokliai skiriasi vienas nuo kito treniruočių laikysena. Tipiškiausias namų dviračių ergometras turi palyginti tiesią sėdėjimo padėtį. Vertikalus ergometras yra tikrai patogiausias ir ergonomiškiausias pasirinkimas tiems, kurie turi įvairių nugaros problemų.
Vienas iš didesnių dviračių ergometrų privalumų yra jų kaina – jie yra vieni prieinamiausių treniruoklių rinkoje. Prieinamiausi vertikalūs namų serijos treniruokliai puikiai tinka žmonėms, kurie retai treniruojasi arba nori atlikti kardio treniruotes, tačiau dėl tam tikrų priežasčių negali bėgti. Norintiems atlikti daugiau kelių stiliaus treniruočių, jiems jau reikia modernesnio treniruoklio su skirtingomis reguliavimo galimybėmis.
Kokios yra skirtingos dviračių ergometrų funkcijos?
Pagrindinė visų dviračių ergometrų funkcija yra vienoda, tačiau juos galima reguliuoti pagal jūsų norus ir poreikius. Tikrai įmanoma padidinti ar sumažinti važiavimo sunkumą ir pasipriešinimą. Tiems, kurie nori važiuoti, pavyzdžiui, kalnų keliu, kur norint pereiti taką reikia šiek tiek vėjo ir jėgų, treniruokliui galite pridėti svorio.
Norint sureguliuoti sunkumo lygį, namų treniruoklis turi mechaninę rankenėlę, kurią reikia pasukti rankomis, o profesionalesnių treniruoklių šis procesas paprastai yra automatizuotas.
Treniruokliuose taip pat yra širdies ritmo matuoklis. Kadangi važiuojant dviračiu rankos paprastai būna nuolat palaikomos ant rankenų, prie jo pritvirtinti jutikliai labai gerai apžvelgia pulsą ir kaip jis keičiasi. Tačiau tai suteikia puikų atsiliepimą apie treniruočių intensyvumo tinkamumą - jei širdies ritmas per mažas, galite apsvarstyti galimybę padidinti sunkumą. Ir priešingai, jei širdies ritmas per didelis, galite važiuoti šiek tiek lengvesniu lygiu.
Pažangesniuose treniruokliuose yra daugiau galimybių pakeisti treniruotės padėtį nei prieinamiausių produktų. Tarpinių ir pažengusių treniruoklių atveju galite pakeisti sėdėjimo padėtį, taip pat rankenų aukštį ir padėtį. Tačiau visose namų treniruokliuose sėdėjimą galima perkelti horizontaliai. Tačiau pakeisti pozicijos gali nebūti, tai labai priklauso nuo jūsų treniruoklio. Svarbiausia, kad padėtis jums būtų patogi.
Namų dviračių ergometrai ant pedalų turi diržą, kuriuo galima pritvirtinti koją prie pedalo. Tačiau besisukantiems dviračiams prie pedalų pritvirtinti specialūs spaustukai, kurie taip pat naudojami su įprastais dviračių batais. Taigi tiems, kurie šiaip važiuoja dviračiu, tai tikrai didelis pliusas.
Namuose naudojami treniruokliai paprastai turi ratukus, kuriais galima lengvai perkelti treniruoklį. Jie taip pat gali būti supakuoti kompaktiškiau.
Į ką dar reikėtų atsižvelgti perkant treniruoklį?
Treniruokliams nereikia nuolatinės priežiūros, tačiau prireikus juos retkarčiais galima pavalyti. Prieš perkant treniruoklį, svarbiausia geriau pažinti treniruoklį. Gerai žinoti visas savybes, kurias siūlo konkretus produktas. Tačiau jei nesate tikri, kurį treniruoklį pasirinkti, visada galite pasikonsultuoti su Budopunkt pardavėjais, su kuriais galima išsirinkti sau tinkamą treniruoklį.
Asmeninį treniruoklį galite įsigyti Budopunkt elektroninėje parduotuvėje ((žr. Treniruoklių pasirinkimą))
arba iš reprezentacinės parduotuvės adresu Savanorių per. 284A, Kaunas.
Jei straipsnis jums buvo naudingas, spustelėkite „Patinka“, o jei jūsų draugai gali susidomėti, spustelėkite „Bendrinti“.
Jūsų atsiliepimai mums yra labai svarbūs, nes jie parodo, kad verta kurti aukštos kokybės turinį lietuviu kalba :)