NEMOKAMAS PRISTATYMAS PAŠTOMATU VIRŠ 80€     |     IŠSIMOKĖJIMO TERMINAI IKI 60 MĖN.

Elastinė juosta – praktiška tiek namuose, tiek sporto salėje (patarimai kaip išsirinkti + 5 pratimai)

Iš pirmo žvilgsnio elastinė juosta gali atrodyti kaip svetima ir gana nuobodi treniruočių priemonė. Tiesą sakant, yra priešingai – elastinė juosta siūlo plačias galimybės tiek tempimo, tiek jėgos treniruotėms.

Mes parengėme trumpą elastinių juostų apžvalgą, kad parodytume, kam ir kaip jas galima naudoti, taip pat keletą pavyzdinių pratimų.

 

Elastines juostos


Kas yra elastinė guma ir kaip ji atrodo?

 

Elastinė guma, kaip ir dauguma kitų inventorių, turi keletą pavadinimų – ji taip pat vadinama pasipriešinimo guma. Yra daugybę skirtingų elastinių gumų versijų ir tai yra vienas populiariausių pastarojo metų treniruoklis, kuris yra labai kompaktiškas ir patogus tiek namuose, tiek sporto salėje.

 

Įprastai pasipriešinimo guma yra 150 – 200 cm ilgio, o kiekvienos gumos spalva rodo skirtingą stiprumą. Konkrečios spalvos priklauso nuo gamintojo, tačiau dažniausiai juoda spalva žymi, kad tai yra stipriausia guma, o tamsiai mėlyna, pavyzdžiui, šiek tiek lengvesnė. Vidutinio stiprumo dažniausiai būna žalios arba raudonos gumos, o geltonos, violetinės ir oranžinės spalvos dažniausiai žymi lengviausias gumas.


Elastines juostos


Kaip išsirinkti sau elastinę gumą?

 

Pirmiausia, svarbu rasti sau tinkamiausia jėgą. Šviesesnės gumos tinka, pavyzdžiui, vaikams ar reabilitacijai. Dažniausiai renkamasi vidutinio stiprumo gumas. Jei suinteresuotas asmuo tiksliai nežino, kokios jėgos norėtų, tada tinkamiausia būtų vidutinio sunkumo guma. Labai stiprias pasipriešinimo gumos tinka jau pažengusiems sportininkams.

 

Pasirinkimas, taip pat priklauso nuo to, kam skirta elastinė guma. Daugelis norinčių nusipirkti jau elastinę gumą jau yra gavę konkrečias gydytojo ar kineziterapeuto rekomendacijas. Jei norite atlikti pratimus, kuriems reikia daugiau jėgų, tada, pavyzdžiui, tinka storesnė elastinė juosta. Tai ilgos, ovalios formos elastinės juostos, kurias galima gerai pritvirtinti prie sienelės.

 

Elastinių juostų pagalba stiprinimo ir tempimo pratimus galima atlikti labai gerai. Taip pat yra maža kilpinė elastinė guma, kurią galima užsidėti aplink kojas, pavyzdžiui, treniruoti kojų raumenis.

 

Pradedantiesiems geriausia įsigyti ilgesnio tipo pasipriešinimo gumas, kurios yra universaliausios ir taip pat gali būti naudojama kaip daugelio kitų treniruoklių pakaitalas.

 

Elastines juostos

Kaip nusipirkti sau elastinę gumą?

 

1. Nuspręskite, ar naudosite pasipriešinimo gumą kaip pagrindinę jėgos įgūdžių lavinimo priemonę, ar naudosite kaip papildomą pagalbą pagrindinėms treniruotėms. Jei norite visą treniruotę atlikti su pasipriešinimo gumomis, tuomet turėtumėte nusipirkti skirtingų stiprumų ir tipų elastinę gumą.

 

2. Išsirinkite elastinę gumą su rankenomis ar paprastą be rankenų.


a) Jei norite paprasčiausio ir pigiausios elastinės gumos, tai rinkinės įprastą pasipriešinimo gumą be rankenų ar kitų papildomų įtaisų – paprastą elastinę gumą arba ovaliai elastinę juostą.


b) Jei manote, kad rankenos, kurias mėgstate patogiai laikyti pratimų metu, tada rinkitės pasipriešinimo gumas su rankenomis. Rankenos yra pagamintos ir plastiko arba minkštos putplasčio gumos.

 

3. Apsvarstykite ir įsiminkite, kad elastinių gumų stiprumo lygis yra skirtingas – turite įvertinti savo lygį ir pasirinkti tinkamiausią – kaip minėta aukščiau. Taip pat galite išbandyti jėgas įvairias jėgas mūsų Budopunkt parduotuvėje.

Ką reiškia lengvas, vidutinis ir sunkus atsparumas?

 

Lengvas – elastinė guma yra labai tampri ir nereikia daug pastangų traukiant / naudojant gumą. Tinka mažiųjų raumenų grupės pratimams, pvz., kojų pratimams.

 

Vidutinis – tempdami turite daugiau įtampos nei su lengvesnio lygio guma, pastangų lygis padidėja. Tinka raumenų grupėms – bicepsas, tricepsas.

 

Nuo vidutinio iki stipraus – padidėja pasipriešinimo gumos atsparumas, juosta yra griežtesnė ir atsparesnė tempimui. Tinka didesnėms raumenų grupėms – kojų, krūtinės, nugaros raumenims. Tiems, kurie turi ankstesnę jėgos treniruočių bazę.

 

Stiprus – elastinė guma nėra tokia elastinga ir tampri kaip viršuje esantys lygiai. Treneriui, kuris yra stiprios jėgos ir nori išsiugdyti dideles raumenų grupes (kojas, krutinę, nugarą). Tinkamas jėgos lygis, jei norite atlikti pratimus su kompanionu.

 

Itin stipri – stipriems vyrams ir moterims, kurių treniruočių lygis leidžia atlikti pratimus su šia guma.

 

P.S.! Čia reikia pabrėžti, kad plonesnės elastinės juostos (nuoroda į gaminį) ir vadinamos tankesnės ilgos kilpos pasipriešinimo gumos (nuoroda į gaminį) skiriasi savo darbo būdu, todėl juoda elastinės gumos spalva tikrai yra daug imlesnė ir draugiškesnis treniruoklis, nei juodos spalvos pasipriešinimo gumos.

 

 

Elastines juostos

Elastinės juostos naudojimo pratimai


Kaip mankštintis su elastine juosta, kaip ją laikyti rankoje ar kaip užsidėti elastinę gumą aplink kojas?

 

- Prieš naudodami visa įtikinkite, kad juosta yra tvirtai pritvirtinta ant rankos / kojos, kad nesusižeistumėte. Dvigubas rišimas padeda užtikrinti saugumą.

 

- Pratimų metu patikrinkite savo laikyseną – įtempkite pilvo raumenis, įsitikinkite, kad mankštos metu pečių zona ir klubų zona yra sutapatinti, o visas kūnas yra vidutiniškai įsitempęs.

 

- Visa prieš treniruotę atlikite šiek tiek apšilimo ir atsipalaiduokite po treniruotes.

 

- Laikykite elastinės gumos valdymą, neleiskite gumai susivaldyti – neskubėdami atlikite pratimus ir įsitikinkite, kad juosta laikoma saugiai.


- Venkite jungties fiksavimo ir tempimo.


- Fizinio krūvio metu visada kvėpuokite ir nesulaikykite kvėpavimo.

 

- Pirmiausia treniruotės pratimą atlikite be elastines gumos. Jei jaučiatės pakankamai patogiai ir užtikrintai, pridėkite į pratimą gumą.

 

- Iš pradžių pasirinkite 8 – 10 pratimų pagrindinėms raumenų grupėms (kojoms, rankoms, nugarai).

 

- Treniruokitės su elastinę guma, su kuria galėsite atlikti 2 – 3 serijas su maždaug 10 – 15 pakartojimų, kad atsirastų vidutinis raumenų nuovargis.

 

- Pasirinkite kitą spalvą ar atsparumo lygį, jei matote, kad serijos ir pakartojimai nereikalauja iš Jūsų daug pastangų.

 

Kaip mankštintis su elastine guma, kaip ją laikyti rankoje ar kaip užsidėti elastinę gumą aplink kojas?

 

Prieš naudodami visa įtikinkite, kad juosta yra tvirtai pritvirtinta ant rankos / kojos, kad nesusižeistumėte. Dvigubas rišimas padeda užtikrinti saugumą.

 

Saugos reikalavimai:


- Įtempta elastinė guma paleista gali sukelti inercija / žalą.

 

- Įsitikinkite, kad neatleisite elastinės gumos įtampoje.

 

- Pradėkite pratimą lėtai, įsitikinkite, kad elastinė guma yra tvirta.

 

- Jei gumoje randate skylių, įplyšimų ar įtrūkių – nenaudokite juostos, nes treniruotės metu jos gali plėstis ir guma gali trūkti.

 

- Niekada netempkite juostos daugiau nei 2,5 karto ilgesnės už pačios juostos ilgį.

 

Kur ir kaip galima naudoti elastinę gumą?

 

Su elastine guma galite atlikti tiek jėgos pratimus, tiek tempimo pratimus. Gumą galite naudoti namuose be jokių pagalbinių priemonių, arba ją galima derinti su kitomis treniruočių priemonėmis.

 

Taip pat yra pasipriešinimo gumos su rankenomis, dėl kurių gumas patogiau naudoti. Tokios gumos gali gerai imituoti įvairius jėgos pratimus kurie paprastai atliekami, pavyzdžiui su laisvais svoriais.

 

Elastinių gumų pranašumas prieš daugelį kitų prietaisų yra kompaktiškumas ir lengvumas. Elastinę gumą lengviau naudoti ir nešioti nei, pavyzdžiui, hantelius. Be to, tai labai yra patogi mokymo priemonė.


Elastines juostos


Ką dar galėtumėte žinoti apie elastines juostas?

 

Tikrai svarbu pasirinkti tinkamą sunkumo lygį. Jei perkate per lengvą, tai neduos efekto. Tačiau jums gali nepavykti atlikti pratimų su per sunkia guma – abiem kraštutinumais produktas bus įmestas į kampą. Tačiau norint tinkamai pasirinkti, visada galite ateiti į parduotuvę ir patys išbandyti visus sunkumus.

 

Elastinės juostos paprastai nereikalauja priežiūros, svarbiausia pažymėti, kad aštrūs daiktai, tokie kaip žiedai ar labai ilgi nagai gali įplėšti plonesnę lateksinę elastinę gumą. Taip pat galite sugadinti juostą nuolat rišdami aplink kojas, todėl jei naudojate apvalią juostą turėtumėte nusipirkti atskirai.

 

Pratimų pavyzdžiai







 

Peržiūrėkite mūsų elastinių gumų pasirinkimą arba užsukite į Budopunkt parduotuvę adresu Savanorių per. 284A, Kaunas.

 

Jei straipsnis Jums buvo naudingas, spustelėkite ,,Patinka‘‘, o jei Jūsų draugai gali susidomėti, spustelėkite ,,Bendrinti‘‘.

Jūsų atsiliepimai mums yra labai svarbūs, nes jie parodo, kad verta kurti aukštos kokybės turinį Lietuvių kalba :)