NEMOKAMAS PRISTATYMAS PAŠTOMATU VIRŠ 80€     |     IŠSIMOKĖJIMO TERMINAI IKI 60 MĖN.

Ką reikia žinoti renkantis gimnastikos kamuolį? (+ naudingi patarimai ir pratimai)

Ar kada jautėte, kaip ilgai dirbant sėdimą darbą vakarop pradedat jausti nugaros skausmą? Kad taip neatsitiktų, siūlome Jums savo biuro kėdę pakeisti gimnastikos kamuoliu. Šiame straipsnyje Jūs sužinoti, kodėl gimnastikos kamuolys yra puikus inventorius ir kaip jį naudoti.

 

1963 m. gimnastikos kamuolį išrado italas Aquilino Cosani. Pirmiausia jie buvo naudojami gydant kūdikius ir mažus vaikus, o nuo tada išplito visame pasaulyje kaip fizioterapijos priemonė. Savo ruoštu kineziterapiautai sukūrė pratimų arsenalą, kurie šiandien naudojami aerobikos, pilateso ir daugelyje kitų sporto šakų.

 

Gimnastikos kamuoliai


Kas yra gimnastikos kamuolys?

 

Oru užpildyti gimnastikos kamuoliai ar kūno rengybos kamuoliai yra veiksmingos priemonės kasdieniam fiziniam aktyvumui didinti. Jie dažniausiai naudojami įvairiems gimnastikos pratimams ir pilatesui, bet ir lengvam sėdėjimui.

 

Kam tinkamas gimnastikos kamuolys ir ką jis padeda treniruoti?

 

Gimnastikos kamuolys yra visiškai universali treniruočių priemonė, tinkanti visiems – nuo vaikų iki pagyvenusių žmonių, nuo biuro darbuotojų iki geriausių sportininkų. Pagrindinė gimnastikos kamuoliu paskirtis yra lavinti pusiausvyrą. Tai pat treniruoti kūno raumenis ir gerinti koordinacija. Net tiems, kurie turi mažesnį pusiausvyros ir koordinacijos jausmą, gimnastikos kamuolys yra gera priemonė tai treniruoti. Tai balansavimas ant kamuolio, kuris padeda treniruoti kūno raumenis.

 

Tiems, kuriems pabodo įprasti pilvo raumenų pratimai, gimnastikos kamuolys yra gera proga tuos pačius pratimus atlikti nauju būdu. Tai darant ant kamuolio, šie pratimai taps gerokai apsunkinti, todėl net ir įprastas sėdėjimas gali tapti daug efektyvesnis.

 

Sėdėdami ant sporto salės kamuolio biure, laikui bėgant tikrai pagerinsite laikyseną, tai padės išvengti ir sumažinti raumenų įtampą ir nugaros skausmą. Mokslininkai atliko tyrimą, su gimnastikos kamuoliais, kuriame dalyvavo pradinių klasių mokiniai susiduriantys su sunkumais susikaupti pamokoje.


Buvo pastebėta, kad mokinai sėdintys ant gimnastikos kamuolio labiau susikoncentruoja ir susikaupia mokytis, todėl gimnastikos kamuoliai gali būti naudojami ir vaikų įstaigose.

 

Skirtingų dydžių gimnastikos kamuoliai

 

Yra įprasti keturi pagrindiniai gimnastikos kamuolių dydžiai - 55 cm., 65 cm., 75 cm., o kai kurie prekės ženklai siūlo net ir 85 cm. skersmens kamuolius. Dydžio pasirinkimas priklauso nuo to, kas ir kokiems pratimams bus naudojamas kamuolys.

 

Be gimnastikos, fitneso kamuolys taip pat gali būti labai sėkmingai naudojamas kasdien, pavyzdžiui, sėdint prie stalo biure. Šiuo atveju kamuolio dydžio pasirinkimas priklauso nuo žmogaus ūgio. Kamuolį lengva pasirinkti pagal šia formulę, pavyzdžiui 55 cm. skersmens kamuolys tinka iki 155 cm. ūgio, 65 cm. skersmens – iki 165 cm. ūgio, 75 cm. skersmens – iki 175 cm. ūgio, o 85 cm. skersmens kamuolys tiks aukštesniems nei 175 cm.

 

Kokį gimnastikos kamuolį verta rinktis?

 

Kamuolio dydis yra svarbus, kaip žmonės nori naudoti sėdėdami prie stalo. Biuro darbuotojas gali kasdien naudoti gimnastikos kamuolį, o ne kėdę. Tačiau labai svarbu, kad kamuolys būtų tinkamo dydžio, nes netinkamo dydžio kamuolys gali sukurti neergonomišką padėtį, kaip ant kamuolio sėdintis asmuo yra per aukštas arba per žemas, o rankų ir kojų padėtis stalo ir žemės atžvilgiu yra neteisinga.

 

Jei pats negalite išsirinkti tiksliai tinkamo kamuolio, Budopunkt elektroninėje parduotuvėje kreipkitės į aptarnaujantį personalą tiesiogiai, kuris Jums patars tinkamiausią pripučiamą gimnastikos kamuolį.

 

Jei gimnastikos kamuolį norite naudoti daugiausia treniruočių tikslų, dydžio pasirinkimas priklauso ir nuo pratimų pobūdžio, tačiau visuomet galite remtis aukščiau pateikta formule.

 

Gimnastikos kamuoliai


Ką turėtumėte pastebėti pirkdami ar naudodami gimnastikos kamuolį?Pirma – naujas kamuolys pakuotėje nėra pripūstas, todėl daugelyje atvejų pakuotėje rasite mažą pompą. Jei tarkim namuose turite dviračio pompą, kamuolį galima pripūsti daug greičiau.

 

Prieš pirkdami, pasidomėkite, ar kamuolys komplekte turi pompą, nes patiems pripūsti kamuolį, kaip balioną yra gana sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis procesas. Dažniausiai komplekte rasite mažą rankinę arba kojinę pompą, tačiau pravartu turėti elektrinę pompą su kuria greičiau pripūsite gimnastikos kamuolį.

 

Pirkėjai taip pat dažnai susimąsto, kiek oro reikia pripumpuoti į gimnastikos kamuolį.

 

Oro kiekis daugiausiai yra kognityvinis, tačiau nereikia gimnastikos kamuolio pripumpuoti iki pilno kietumo. Sėdint, gimnastikos kamuolys turi įdubti iki kelio sąnario ir sudaryti statų kampą.

 

Kartkartėmis, kamuolį galima šiek pripūsti, nes laikui bėgant jis gali šiek tiek prarasti esamo oro. Įsidėmėkite, kuo labiau pripūstas kamuolys, tuo sunkiau atlikti pratimus. Minkštesnis kamuolys labiau kontaktuoja su žeme, todėl palengvina pratimus.

 

Temperatūra gali paveikti oro slėgį esantį kamuolyje. Kamuolys praranda slėgį žemesnėje temperatūroje ir išsiplečia šiek tiek prie šiltesnės temperatūros, todėl kartkartėmis verta stebėti oro slėgį kamuolyje ir jei reikia pripumpuoti arba atvirkščiai pamažinti oro slėgį. Atliekant pratimus ar sėdint ant kamuolio verta reguliariai sukti kamuolį, kad nebūtų dėvima viena vieta greičiau.
Kindlasti tasub harjutusi tehes või pallil istudes roteerida palli regulaarselt, et vältida ühe koha kiiremat kulunemist.

 

Tačiau jei anksčiau nesate turėjęs kontakto su gimnastikos kamuoliais, gerai būtų nueiti į sporto klubą, pavyzdžiui, grupines treniruotes, išbandyti juos prieš atliekant pratimus namuose. Tokiu būtu paaiškėja pirmieji pratimai ir teisinga atlikimo technika prižiūrint trenerio.

 

Gimnastikos kamuoliai vis dar plačiai naudojami reabilitacijoje ir kineziterapijoje. Tokiu atveju kineziterapeutas tikrai pats parodys pradinius pratimus ir taip pat gali pateikti kamuolio pasirinkimo rekomendacijas.


Gimnastikos kamuoliai


Kaip pasirinkti tinkamo dydžio kamuolį treniruotėms, atsižvelgiant į Jūsų ūgį?

 

Bendras standartinio dydžio nustatymo vadovas:

 

45 cm - 152 cm arba mažesnis *
55 cm - nuo 153 cm iki 173 cm
65 cm - 175 cm - 188 cm
75 cm - nuo 190 cm iki 200 cm
85 cm 202 cm ar didesnis

 

Pasirinkite didesnį kamuolį, jei:
- Turite antsvorį;
- Turite ilgesnes kojas;
- Skundžiatės nugaros skausmais;
- Jei norite naudoti kamuolį kaip biuro kėdę. Būtinai nustatykite stalo ilgį ir kamuolio dydžio santykį.

 

Pasirinkite mažesnį kamuolį, jei:
- Turite trumpesnes kojas.

 

Verta žinoti – kamuoliai, kurie pažymėti ANTI-BURST, tai reiškia, kad pradurtas kamuolys ne iškarto sprogs, bet oras išeis po mažu.

 

Gimnastikos kamuoliai


Alternatyvūs produktai

 

Gimnastikos kamuoliai


Pilateso kamuolys

Pilates arba redondo kamuolys iš esmės yra didelio gimnastikos kamuolio mini versija. Kamuolys dažniausiai naudojamas MindBody, pilates, sveikatingumo ir fitneso treniruotėse.

Kaip ir naudojant didelį gimnastikos kamuolį, taip ir pilates kamuolį galima naudoti pratimų sunkinimui pritaikant didesnį oro slėgį ar žemensį.

Kuo daugiau pripučiate kamuolį, tuo sunkiau galite treniruotis, tai leidžia padidinti ištvermę, koordinaciją ir susikaupimą.

Pilates kamuolys yra įvairių dydžių, svyruojantis nuo maždaug 15 iki 30 cm. Paprastai kamuolys taip pat yra su rankine maža pompa, bet kadangi kamuolys yra mažas jį pripūsite be didelių pastangų.

 

Gimnastikos kamuoliai


Balansinis Bosu kamuolys

Balansiniai kamuoliai, kurie yra pusės kamuolio formos su tvirtu ir kietu dugnu, taip pat yra gimnastikos kamuolių tipas.

Budopunkt taip pat turi balansiniu kamuolius su pritvirtinta elastine guma ir rankenomis, kurie dar labiau padidina treniruočių efektyvumą.

Terminas Bosu kilęs iš angliško termino Both Sides Up kuris reiškia įrankio naudojimą dviems būdais

Stovint ant kamuolio daug dėmesio skiriama pusiausvyros laikymui, taip pat gali būti naudojimas ir aerobikos žingsneliams.

Jei Bosu bus apverstas aukštyn kojomis, galima pasikliauti lygesne jo dalimi, pavyzdžiui norint sulenkti rankas su gumomis, o tai tikrai padidins apkrovą.

 

Gimnastikos kamuoliai


Priežiūra

 

Gimnastikos kamuolio beveik nereikia prižiūrėti. Jei gimnastikos kamuolį naudoja keli žmonės, jį reikia kartkartėmis nuvalyti. Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, kad nors gimnastikos kamuoliai yra gaminami taip, kad susilietus su aštriu daiktu jis ne iškarto sprogtu su trenksmu, o lėtai prarastu orą, todėl rekomenduojame nelaikyti šalimais kamuolio aštrių daiktų.

 

Laikant namuose gimnastikos kamuolį rekomenduojame jį apsaugoti nuo nuolatinių tiesioginių saulės spindulių, nes laikui bėgant medžiaga tampa tampresnė.

 

Pratimų pavyzdžiai, kurios galite atlikti su gimnastikos kamuoliuGimnastikos kamuolį (ar net kelis) įsigykite Budopunkt elektroninėje parduotuvėje . (žr. gimnastikos kamuolių pasirinkimą)

 

Jei straipsnis Jums buvo naudingas spustelėkite ,,Patinka‘‘, o jei Jūsų draugui gali susidomėti, spustelėkite ,,Bendrinti‘‘.

Jūsų atsiliepimai mums yra labai svarbūs, nes jie parodo, kad verta kurti aukštos kokybės turinį Lietuvių kalba :)