NEMOKAMAS PRISTATYMAS PAŠTOMATU VIRŠ 80€     |     IŠSIMOKĖJIMO TERMINAI IKI 60 MĖN.

Masažinis volas – kas, kam ir kaip (be to, 5 naudingi patarimai)

Raumenų skausmas, kurį sukelia fizinis krūvis ar ilgas sėdėjimas priverstinėje padėtyje, gali būti gana erzinantis ir nemalonus. Laimei, yra veiksminga priemonė skausmui malšinti ir tuo pačiu treniruoti kūno raumenis – masažinis volas.

Norėdami geriau orientuotis masažinių volų pasaulyje, paruošiame Jums trumpą jų apžvalgą, taip pat pasidalinsime keliais patarimais, kurių reikėtų laikytis perkant ir naudojant volą.


Tačiau šių priemonių istorija yra stebėtinai trumpa - pirmieji masažiniai volai buvo išrasti tik devintajame dešimtmetyje. Būtent, volą šiandien išrado gana nežinomo Feldenkrais metodo praktikai. Šį metodą praėjusio amžiaus viduryje sukūrė fizikas, kovos menininkų atstovas Moshé Feldenkrais, siekdamas pagerinti savo klientų mobilumą ir sumažinti su judesiu susijusį skausmą.


Tačiau praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžioje masažo volai nebuvo tik nišinis produktas – jis vis dažniau buvo naudojamas nepriklausomam raumenų masažui ir buvo pastebėtas jo teigiamas poveikis malšinant raumenų skausmus. Šiandien ta yra labai paplitusi priemonė visame pasaulyje, naudojama žmonių namuose, taip pat sporto salėse ir grupiniuose treniruotėse.


Masažinis volas ar Pilates volas nėra labai brangūs, jie neužima daug vietos namuose ar sporto krepšyje, yra net kelioninio dydžio modelių.


Massaažirull


Kas yra masažinis volelis ir kam man jo reikia?

 

Masažinis volelis yra nepaprastai efektyvus ir patogus įrankis, malšinantis tiek fizinio darbo ar ilgo sėdėjimo priverstinėje padėtyje sukeltus negalavimus, tiek ir sporto sukeliamą raumenų įtampą. Tai tinka visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar mokymo lygio.


Be malonaus atsipalaidavimo ir raumenų įtampos mažinimo, masažo volelis taip pat padeda

  • padidinti raumenų tonusą
  • sumažinti raumenų disbalansą
  • padidinti sąnarių judrumą
  • pagerinti neuromuskulinį bendradarbiavimą
  • išvengti sportinių traumų
  • pagerinti raumenų koordinaciją
  • pagerinkite našumą

 

Kūno raumenis taip pat galima lengvai treniruoti masažinio volelio pagalba (pagrindinė treniruotė). Naudojant masažinį volelį, darbui taikomi kūno raumenys, tai yra raumenys, kurie vaidina didelį vaidmenį išlaikant žmogaus pusiausvyrą ir taisyklingą laikyseną.


Išmokę valdyti masažo volelio pratimus, jūs įgysite galimybę savarankiškai paspartinti kūno atsistatymą po krūvio, o tai ilgainiui padės išvengti traumų ir skausmo bei pagerins fizinę savijautą.


Massaažirull


Kaip atrodo mažasis volelis?

 

Tai lengvas ir patogiai laikomas putplasčio gumos volelis, kurio dydis, kietumas ir raštas kiekviename modelyje skiriasi. Volelio kietumą lemia putplasčio gumos tankis - tankesnė guma reiškia kietesnį volą. Kietesnių volelių viduje dažnai yra plastikinis vamzdis papildomam sutvirtinimui.


Yra ilgesnių masažinių volelių, kurie geriau masažuoja didesnes kūno vietas (pavyzdžiui, nugarą), taip pat yra trumpesni, kuriuos gerai naudoti ypač mažesniems raumenims (pavyzdžiui, blauzdikaulio raumenims). Taip pat labai patogu nešiotis trumpesnius volelius su savimi, pavyzdžiui, treniruotėm.


Taip pat yra skirtingi masažo volelių kietumai ir modeliai. Rašto ir kietumo pasirinkimas pirmiausia turėtų būti pagrįstas jūsų skausmo slenksčiu ir ankstesne valcavimo patirtimi.

 

Kaip rasti sau tinkamą masažo volelį?

 

Jei norite pradėti valcuoti raumenis, turėtumėte tai padaryti minkštesniu ir ilgesniu voleliu, kuris palengvina visų kūno vietų masažą, nesukeliant per daug skausmo raumenims. Jei leidžia skausmo slenkstis, vėliau visada galite pereiti prie trumpesnio ir kietesnio.


Taip pat yra geras patarimas pasiteirauti draugų prieš pirmą kartą perkant volelį - galbūt kažkas jį jau turi ir gali pasiskolinti bei leis išbandyti Jums. Tokiu būdu lengviau sužinosite, kuris volas jums tinka.


Jei masažinį volelį rekomendavo naudoti gydytojas ar kineziterapeutas, prieš eidami į parduotuvę būtinai turėtumėte pasidomėti papildoma informacija, kuris volelis yra rekomenduojamas ir kokiems pratimams atlikti.


P.S.! Prieš naudodamiesi masažiniu voleliu būtinai pasitarkite su gydytoju, jei neseniai patyrėte raumenų, sąnarių ar kaulų traumas, sergate širdies ir kraujagyslių ligomis ar kenčiate nuo lėtinių skausmų.


Massaažirull

 

Kai kurie masažiniai volai atrodo gana kieti ir dygliuoti – ar jie man apskritai tinka?

 

Kurį volą galite naudoti, labai priklauso nuo skausmo slenksčio, o tai yra, kaip gerai galite iškęsti skausmą ar diskomfortą. Tiesą sakant, Jūs pats galite pakelti savo slenkstį ir turėtumėte. Tiesiog nepamirškite, kad šis procesas užtrunka.


Pradėkite nuo minkšto masažo volelio ir reguliariai naudokite keletą savaičių. Tada sujunkite valcavimą į dvi dalis - 10 minučių ant minkšto ritinėlio ir tada nuo trijų iki penkių minučių ant kietesnio volelio. Didėjant gebėjimui toleruoti skausmą, naudokite ir kietą volą.


Taigi, jei jaučiate, kad dabartinis volelis nebeteikia tikslingo efekto, kurio tikitės, ir kad raumenys vis dar įsitempę, laikas išbandyti kietesnį volelį. Jūs visada galėsite grįžti prie minkštesnio volelio.


Massaažirull

 

Kuo skiriasi masažo voleliai pagal medžiagą ir forma?

 

Toliau pateikiame išsamius kiekvieno masažo volelio tipo įvadus:


Massaažirull


Minkštas

Minkštas masažinis volelis yra idealus pasirinkimas pradedantiesiems. Dėl savo lengvumo jis tinka beveik visiems.

Taip pat rekomenduojame minkštą modelį su ritinėliais lengvam atsipalaidavimui ir tonizavimui.

Daugelis produktų, parduodamų pavadinimu „Pilates Roll“, taip pat patenka į minkštųjų masažinių volelių kategoriją.




Massaažirull

Kietas

Kietojo masažo ritinėlis tinka sportininkui, kurio įtempti raumenys ilgisi stipresnės rankos ir prisilietimo, arba tiesiog sportiškam žmogui, kuris dvi ar tris dienas po paskutinės treniruotės vis dar jaučia skausmą ir yra pilnas pieno rūgšties.

Būdamas žymiai kietesnis nei minkštų putų volelis, jis taip pat yra efektyvesnis raumenų įtampos mažintojas ir suaktyvina limfos skystį, kad pašalintų audinių skystį ir taip sumažintų uždegimą.




Massaažirull


Su tinkleliu

Mes rekomenduojame šį modelį tik patyrusiam sportininkui, kuris žino ir tikisi šio stipraus saldaus skausmo.

Masažinis volelis su grotelių raštu negaili. 7 iš 10 pagal skausmo skalę - čia viskas baigta.

Atkreipkite dėmesį, kad valcavimas niekada neturėtų sukelti ilgalaikio skausmo ar dirginimo, skausmas turi praeiti per 30 minučių po masažo volelio naudojimo.



Massaažirull

Gilus masažas

Giluminio masažo volelis sukurtas dar profesionalesniam vartotojui. Tai ypač stiprus modelis, su išsikišusiomis ragenomis, kurios taip pat stimuliuoja gilesnius raumenų sluoksnius.

Giluminio masažo volelis puikiai tinka ilgų treniruočių pabaigai. Skausmo skalė 8 iš 10 yra dar stipresnė stimuliacija, kuri, tinkamai naudojant, suteikia atitinkamai didesnį efektą.




MassaažirullVibruojantis

Vibruojantis masažinis volelis yra tūzas, kuris sujungia ankstesnių ritinėlių efektyvumą su atsipalaidavimo momentu dėl vibracijos (rezultatas panašus į vibruojančias masažo kėdes).

Laisvesni raumenys suteikia mažiau skausmo, leidžia pasiekti įtemptas vietas ir greičiau pasiekti ta patį rezultatą.

Šio modelio kaina yra antroje kategorijoje, tačiau jei galite tai leisti, rezultatas yra vertas kainos.

 


Dabar namie turiu masažo volelį, bet kaip jį naudoti?

 

Pirmą kartą naudodami masažinį volelį, prieš tai šiek tiek atlikite pramankštą, kad raumenys būtų pasirengę valcavimui. Nepamirškite riedėti tik per minkštus audinius - raumenis, o ne kaulus ar sąnarius. Pradėkite lėtai riedėti keliais centimetrais judėdami iš vieno raumens galo į kitą. Nesivoliokite tik raumens viduryje.


Kai pasieksite skausmo tašką, laikykite padėtį 20-30 sekundžių, kol skausmas sumažės. Riedėdami tęskite įprastą kvėpavimo dažnį. Sportuodami taip pat įtempkite kūno raumenis (įtempkite pilvą ir venkite atpalaiduoto kūno).


Pratimams galima rasti tiek ant paties masažo ritinėlio pakuotės, tiek internete. Youtube patogiausia ieškoti specialių mokomųjų vaizdo įrašų po raktiniu žodžiu „foam roller“.


Massaažirull

 

Kokie dar yra panašūs produktai?

 

Mažesni masažinių volelių draugai - masažo kamuoliukai, masažo ritinėliai ir kojų voleliai - papildo ir pakeičia didesnius jų palydovus.


Masažo kamuolys yra gera priemonė tiksliai ir patogiai paveikti konkrečias problemines sritis. Masažo kamuolys leidžia pasiekti masažo intensyvumą, panašų į masažuotojo riešą ar alkūnę.


Nors kartais sunku rasti tinkamą masažo kampą su masažiniu voleliu, masažinį volelį labai lengva naudoti net sėdint ant lovos ar sofos. Volelis taip pat yra geras produktas norint tinkamai pajusti jausmą prieš atliekant pratimus su ritiniu (prieš pirkdami galite išbandyti tą patį judesį, pavyzdžiui, su tuščiu vyno buteliu!)


Pėdų volelį galima naudoti net sėdint prie kompiuterio ir judinant koja pirmyn ir atgal po stalu. Tai taip pat padeda sušvelninti pojūtį ir stiprumą kojos po ilgo bėgimo, važiavimo dviračiu ar kamuolio žaidimo.

 

Penki naudingi patarimai

 

 






Pažvelkite į mūsų masažinių volelių pasirinkimą arba užsukite į Budopunkt parduotuvę adresu Savanorių per. 284A, Kaunas.


Jei straipsnis jums buvo naudingas, spustelėkite „Patinka“, o jei jūsų draugai gali susidomėti, spustelėkite „Bendrinti“.

Jūsų atsiliepimai mums yra labai svarbūs, nes jie parodo, kad verta kurti aukštos kokybės turinį estų kalba :)