NEMOKAMAS PRISTATYMAS PAŠTOMATU VIRŠ 80€     |     IŠSIMOKĖJIMO TERMINAI IKI 60 MĖN.

Bokso maišas – kaip išsirinkti geriausią? (+ 3 pratimai)

Nusprendėte užsiimti boksu, bet negalite išsirinkti tinkamo bokso maišo? Nesijaudinkite! Mes paruošėme trumpą skirtingų bokso maišų apžvalgą ir pasirinkimo vadovą.

 

Kas yra bokso maišas?

 

Bokso maišas yra kimštas maišas, skirtas treniruoti smūgius, tikslumą ir ištvermę. Anksčiau bokso maišai buvo kemšami šiaudais. Šiais laikais maišai paprastai užpildomi tekstilės atliekomis. Taip pat naudojami minkšti, porolonu užpildyti bokso maišai. Gaminami ir vandeniu arba smėliu užpildyti maišai.

 

Poksikott


Bokso maišų rūšys?

 

Kabantys bokso maišai yra skirstomi į vertikalius ir horizontalius. Vertikalūs maišai yra skirti tiesiems ir lenktiems smūgiams. Horizontalūs maišai yra skirti kylantiems, pavyzdžiui, kelių smūgiams treniruoti.

 

Kita rūšis yra pastatomi maišai. Tokio bokso maišo apačioje yra smėliu arba vandeniu pripildyta talpa. Maišas pritvirtinamas prie pagrindo naudojant amortizuojantį vamzdį arba spyruoklę, kad amortizuotų smūgius ir išlaikytų stabilumą. Taip pat dar gaminami žmogaus liemens formos maišai. Šie maišai yra naudojami tikslumui ir koordinacijai treniruoti, o smūgio jėga treniruojama ant didesnių ir sunkesnių maišų.

 

Poksikott


Bokso maišų charakteristika

 

Bokso maišai yra skirstomi į tris kategorijas: sunkieji maišai, ant lubų kabinami maišai, pastatomi maišai ir kriaušės. Apžvelkime įvairias rūšis:

 

Pakabinamas bokso maišas (heavy bag)

Dažniausias maišas, kurį pastebėsite daugelyje kovos menų sporto salių (MMA, Muay Thai, klasikinio bokso ir kt.).

- Pakankamai didelis ir universalus maišas, skirtas treniruoti visus pagrindinės technikos elementus – rankų ir kojų, alkūnių, kelių smūgius.

*Priklausomai nuo maišo užpildo, gali būti minkštesnis arba kietesnis.

 

Ilgas bokso maišas (taip vadinamas „bananas“)

- Ilgas bokso maišas (taip vadinamas „bananas“)

- Tinka tiek rankų, tiek ir kojų smūgiams treniruoti. Ilgas maišas beveik nesvyruoja, todėl yra stabilesnis. Šis bokso maišas itin tinka MMA ir Tailandietiškam boksui, nes su juo galima treniruoti daugumą techninių smūgių.

 

Kūgio formos maišas (angled heavy bag)

Kūgio formos maišas yra specialiai sukurtas treniruoti smūgiams iš apačios ir smūgiams į kūną.

Viršutinė kūgio formos maišo dalis yra platesnė ir sunkesnė, o apatinė – plonesnė ir lengvesnė, taigi, boksininkas stovėdamas po maišu gali treniruoti smūgius iš apačios, nes lygios formos maišai tokios galimybės nesuteikia.

- Rekomenduojame, jei norite turėti tik vieną bokso maišą, tačiau su keliomis funkcijomis. Tačiau su šiuo maišu galite tobulinti ir kitus smūgius.

NB! Dėmesio! Kūgio formos maišas gali būti kūgio formos iš abiejų pusių.

 

Lašo formos bokso maišas (teadrop bag)

- Unikalus lašo formos bokso maišas, skirtas smūgiams ir kabliams iš skirtingų kampų treniruoti. Šio tipo maišas labiau tinka kikboksui ir Tailandietiškam boksui.

- Maišą galima naudoti ir smūgiams su keliais ir iš apačios treniruoti.

 

Laisvai stovintys maišai (free standing bags)

- Idealiai tinka šioms sporto šakoms: Taekwondo, Kung Fu, Karatė

- Paprastai tinka naudoti namuose, kur nėra pakankamai vietos pakabinti bokso maišą ant lubų.

- Pastatomi bokso maišai nėra labai dažnai naudojami bokso salėse; jeigu nėra naudojama pakankamai didelė smėliu arba vandeniu užpildyta talpa, smarkiai smūgiuojant maišas gali pasislinkti.

 

Didžiausi šio tipo maišų privalumai:

- maišą galima perkelti arba išnešti, jeigu jo nenaudojate

- nereikia lubose ar sienose gręžti skylių

- liemens formos maišai imituoja žmogaus kūną, todėl patogu treniruoti pozicinius smūgius. Paprastai maišo ilgis taip pat yra reguliuojamas, kad būtų galima treniruotis tiek su aukštesniais, tiek ir su žemesniais „priešininkais“.

 

Kriaušės

Būtina boksininkų treniruočių priemonė, leidžianti treniruoti greitį, koordinaciją ir reakciją.

Svarbi treniruočių su kriauše dalis yra ritmas – norint, kad kriaušė nuolat judėtų, reikia į ją pataikyti tinkamu laiku.

Treniruočių nauda taip pat pasireiškia rankų padėtyje – kriaušė padeda boksininkui laikyti rankas priešais veidą, kad jis galėtų treniruotis gynybinėje padėtyje.

Kriaušės įranga dažniausiai susideda iš pačios kriaušės ir prie sienos tvirtinamo fiksatoriaus. Įsitikinkite, kad fiksatorius yra su suktuku, prie kurio yra tvirtinama kriaušė.

 

Dviguba kriaušė (double end)

Naudojama taip pat, kaip ir įprasta kriaušė. Tačiau šios kriaušės yra tvirtinamos tarp lubų ir sienos. Kuo daugiau virvė ar diržai užveržti, tuo greičiau kriaušė grįš po smūgio.

 

Poksikott


Į ką reikėtų atsižvelgti renkantis bokso maišą?

 

Yra gaminami sporto salėms skirti profesionalaus lygio maišai ir mėgėjiški bokso maišai. Mėgėjams skirti maišai yra lengvesni, juos galima lengvai pritvirtinti diržais ir naudoti namuose. Kitas svarbus veiksnys renkantis bokso maišą yra jo svoris. Yra išimčių, tačiau paprastai bokso maišo svoris turėtų būti maždaug pusė žmogaus masės.

Yra gaminami sporto salėms skirti profesionalaus lygio maišai ir mėgėjiški bokso maišai. Mėgėjams skirti maišai yra lengvesni, juos galima lengvai pritvirtinti diržais ir naudoti namuose. Kitas svarbus veiksnys renkantis bokso maišą yra jo svoris. Yra išimčių, tačiau paprastai bokso maišo svoris turėtų būti maždaug pusė žmogaus masės.

 

Į ką dar reikėtų atkreipti dėmesį perkant ir naudojant bokso maišą?

 

Bokso maišas tvirtinamas prie lubų specialia tvirtinimo įranga, kurią taip pat galima įsigyti „Budopunkt“ parduotuvėje. Naudojant tvirtinimo spyruoklę, užtikrinama smūgio amortizacija ir maišo stabilumas. Tarp maišo ir sienos ar kitos kliūties mažiausias atstumas turėtų būti 50-60 cm, idealiu atveju – 1 m.

 

Poksikott


Ar žmogus, kuris niekada anksčiau neužsiėmė boksu, gali įsigyti bokso maišą?

 

Tikrai gali, nes įsigijus maišą yra didelė tikimybė, kad jis susidomės ir pradės treniruotis. Galite vaikščioti į treniruotes ir išmokti technikos, o tada jau treniruotis namuose. Jeigu domitės boksu ir norite įsigyti bokso maišą, pasikonsultuokite su „Budopunkt“ pardavėjais. Mes padėsime jums išsirinkti tinkamiausią maišą.

 

Poksikott


Kokios yra tipinės klaidos treniruojantis su bokso maišais?

 

Pirmoji taisyklė – pirmasis smūgis niekada neturėtų būti smogiamas visa jėga. Daugelis smogia iš karto visa jėga ir susižeidžia riešą. Pirmiausia reikėtų išbandyti maišą, pajusti jo kietumą ir svorį, o tada jau smūgiuoti didesne jėga.

 

Antra, taip pat reikia išmanyti techniką. Į maišą negalima smūgiuoti atpalaiduotu kumščiu – besiliečiantis su bokso maišu kumštis turi būti tvirtai sugniaužtas. Treniruojantis su bokso maišu būtina dėvėti apsaugas. Naujokai turėtų naudoti bent tvarsčius odai apsaugoti. Tokiu atveju reikėtų smūgiuoti lengviau.

 

Poksikott


Bokso maišo priežiūra?

 

Būtina patikrinti pakabinamų bokso maišų jungtis, nes maišą laikantis karabinas gali nusidėvėti, todėl jį gali tekti pakeisti. Maišo užpildas gali nuslinkti žemyn. Todėl apačioje maišas bus labai kietas, o viršuje beveik tuščias.

 

Šios problemos išvengsite, jeigu kartkartėmis apversite maišą. Kad maišo užpildas būtų tolygiai paskirstytas, jį galite paguldyti ir ant jo pavaikščioti. Maišą kartas nuo karto reikėtų nuplauti muiluotu vandeniu.

 

Šios problemos išvengsite, jeigu kartkartėmis apversite maišą. Kad maišo užpildas būtų tolygiai paskirstytas, jį galite paguldyti ir ant jo pavaikščioti. Maišą kartas nuo karto reikėtų nuplauti muiluotu vandeniu.

 

 

Jeigu ieškote bokso maišo, susipažinkite su internetinės parduotuvės „Budopunkt“ bokso maišų asortimentu ir, jei turite klausimų, rašykite mums el.paštu info@budopunkt.lt.

 

Jei jums šis straipsnis pasirodė naudingas, spustelėkite „Patinka“, o jeigu jis sudomintų jūsų draugus, spustelėkite „Bendrinti“.

Jūsų atsiliepimai mums yra labai svarbūs!